O mnie/Kontakt

  Językowiec sercem, astronom rozumem. Balansująca między dwoma stronami konfliktu. 
Blog ten to zbiór moich ocen i recenzji różnorakich tekstów kultury. Zarówno tych, które mnie zachwycą jak i tych odpychających nie tylko samą "okładką".
Ale miejsce tu znajdą nie tylko ci, co liczą na recenzje. W moich seriach poruszam bowiem więcej tematów okołoksiążkowych i okołofilmowych.

KSIĄŻKI

Moja pierwsza i największa do tej pory miłość. Zaczęło się bodajże od bajek Jana Brzechwy, potem Koszmarny Karolek i Dzieci z Bullerbyn. Teraz? Coś, czego nigdy bym się nie spodziewała.
W fantastyce zakochałam się dzięki Ostatecznym Henryka Wiatrowskiego. Teraz wszystko toczy się powoli i zakochuję się w tym gatunku małymi krokami. I kto czyta dłużej mojego bloga wie, jakim sentymentem darzę samurajów. Bez nich chyba bym nie istniała! 
Czego nie lubię? Romansów wszelakich i thrillerów. Nie przepadam też za młodzieżówkami, lecz zdarzają się perełki.
http://lubimyczytac.pl/profil/386873/pesadelo

Książkowe serie:
Vox populi - w tej serii przeprowadzam ankiety wśród książkoholików, głównie na facebookowych grupach. Poruszam tematy oczywiście książkowe, a następnie analizuję wyniki
Bookspiracje - garść obrazków związanych z książkami i czytelnictwem; seria miała być wiosenna, lecz co jakiś czas będę do niej wracać
Książkowe wnętrza - jak sama nazwa wskazuje, piszę o urządzaniu domów i pokoi w stylu książkowym; znajdziecie tam głównie pomysły na organizację książek (także typu DIY)
Nie wiem, to się wypowiem - piszę o tematach książkowych i filmowych, które mnie interesują i rozważam problemy mnie nurtujące; słowem - wymądrzam się, bo kto mi zabroniFILMY

Na mojej liście miłości zaraz za książkami i na równi z muzyką. Nawet nie pamiętam od czego się zaczęło, ale zgaduję, że od Disneya. Mój ukochany gatunek to dramat, lecz uwielbiam też krótkometrażowe animacje no i filmy animowane w ogóle. Ulubiony film? Anna i król. Znienawidzony gatunek? Horror, bleh. 
http://www.filmweb.pl/user/chaskiel

Filmowe serie:
Interpretacyjnie - jedna z moich ulubionych serii; opisuję i interpretuję w niej filmy krótkometrażowe
Recenzja na gorąco - recenzje filmów pisane tuż po powrocie z kina; świeżo i rzetelnie
Nie wiem, to się wypowiem - piszę o tematach książkowych i filmowych, które mnie interesują i rozważam problemy mnie nurtujące; słowem - wymądrzam się, bo kto mi zabroni


***

 Zainteresowanych wszelaką współpracą proszę o kontakt mailowy.

email: echelontriade@gmail.com
instagram: kultusarnie
snapchat: kultusarnieblog