poniedziałek, 6 czerwca 2016

Do zobaczenia na Big Book Festival!

  Hej, hej, książkoholicy!

Czerwiec trwa w najlepsze, a to oznacza, że wielkimi krokami zbliża się warszawski Big Book Festival!
Hasło tegorocznej edycji to "Wielka ucieczka", więc szybciutko zbieram się do szybkiego opisania moich planów na tę edycję.

Zakochałam się w tym plakacie!


Na BBF jadę po raz pierwszy i nie mogę się już tego doczekać! Niestety nie dam rady być w dzień pierwszy, bo do Warszawy przyjeżdżam dopiero w sobotę po godzinie 12. Przedstawiam wam więc mój osobisty program Big Book Festivalu.

11.06 - sobota

16:00 - SALON  "Książka, która zmieniła świat" - Stworzona przez Adolfa Hitlera podstawa ideologii nazistowskiej to jedna z najgorzej napisanych książek w historii. Jak stała się bestsellerem i przyniosła autorowi fortunę wyjaśnia Bogusław Wołoszański.

18:00 - SALON   "Piekło hipsterstwa" - Zaglądamy w duszę hipstera. Kim jest ten estetyczny opozycjonista bez etatu, rowerzysta i psiarz popijający prosecco, a od niedawna chodzący na demonstracje? Czy to moda stała się postawą, czy odwrotnie? Karolina Korwin-Piotrowska ciągnie Kubę Wojtaszczyka za język.

20:00 - NAMIOT  "Samo zło" - Autentyczne cierpienie, udokumentowane zbrodnie, o których lubimy czytać po latach, ale gdy się dzieją - odwracamy oczy. Jak zmienia się poskie zło i co mówi o nas? Tomasz Sekielski rozmawia z Łukaszem Orbitowskim, Justyną Kopińską i Przemysławem Semczukiem.

12.06 - niedziela

11:00 - AMFITEATR  "Sanatorium literackie" - Sprawdź, który fragment „Czarodziejskiej góry” najszybciej cię wyleczy. Pięć nastrojów i pięć kuracji. Czyta Przemysław Bluszcz, słuchanie tylko w pozycji leżącej.

12:00 - NAMIOT  "Noc dyktatora" - O nieistniejącym testamencie Kaddafiego i otchłani po terrorze. O tym, jak się kocha, żyje i tęskni w cieniu fanatyzmu mówi Piotrowi Kieżunowi pisarz algierski i krytyk religijnej nienawiści – Yasmina Khadra.

14:00 - TARABUK   Warsztaty pisania recenzji z Romanem Kurkiewiczem

16:00 - AMFITEATR  "Turniej niewiedzy o Henryku Sienkiewiczu" - Zabawa dla fanów i niezorientowanych. Co o wiemy o najpopularniejszym polskim pisarzu, a co nam się tylko wydaje? Dowcipne pytania, łamigłówki, nagrody i emocje rodem z „Wielkiej Gry“. Pytają eksperci - Ryszard Koziołek i Jolanta Sztachelska. A Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek szukają prawidłowych odpowiedzi wraz z publicznością. Prowadzi z klasą - Agnieszka Obszańska.
Pełny program znajdziecie  t u t a j.
Wybieracie się?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza