czwartek, 8 października 2015

Październikowe plany filmowe

   Pierwszy tydzień października za nami, a to oznacza tydzień mniej czasu na nadrobienie filmowych zaległości i obejrzenia kolejnych filmów, które - jak liczę - pomogą mi na maturze z z polskiego.
Ten miesiąc będzie miesiącem nowości, także i filmy postaram się obejrzeć inne niż zawsze.


Dodam jeszcze tylko, że plakaty filmowe są odnośnikiem do portalu FILMWEB.
Na pierwszy rzut idą nowości kinowe:

http://www.filmweb.pl/film/Hotel+Transylwania+2-2015-672544Wewnętrznie jestem małym dzieckiem, kocham bajki i animacje. Pierwszą część tej obejrzałam, nie wyobrażam sobie przegapienia części kolejnej! Kino odwiedzę wraz z moim dziesięcioletnim bratem.

tytuł: "Hotel Transylwania 2"
reżyser: Genndy Tartakovsky
gatunek: animowany, familijny, komedia
rok premiery: 2015

http://www.filmweb.pl/film/M%C5%82odo%C5%9B%C4%87-2015-706142
Plakat tego filmu prześladuje mnie wszędzie. Filmweb mówi mi, że film ten pasuje do mnie w 84%, więc chyba tym razem ulegnę presji internetowego społeczeństwa i film obejrzę. Prawdę mówiąc, mam co do niego wielkie oczekiwania. 
tytuł: "Młodość"
reżyser: Paolo Sorrentino
gatunek: dramat (kocham dramaty, stąd moje oczekiwania) 
rok premiery: 2015


http://www.filmweb.pl/film/Panie+Dulskie-2015-732758Urzekł mnie już zwiastun obejrzany w telewizji. Ma w sobie coś, co przyciągnęło moją uwagę i muszę ten film obejrzeć. Nie przepadam za współczesnymi komediami (w szczególności polskimi), ale liczę na niezawodność obsady aktorskiej. 
tytuł: "Panie Dulskie"
reżyser: Filip Bajon
gatunek: komedia obyczajowa
rok premiery: 2015


   Teraz coś, czego w kinie już nie obejrzę, bo filmy premierę miały... jakiś czas temu. Nie będzie ich wiele, bo na książki też musi być czas!


http://www.filmweb.pl/Przeminelo.Z.WiatremTak, tak, wiem... Każdy już to oglądał. Klasyka. Nie ja. Nigdy nie zwracałam na ten film szczególnej uwagi, ale przyszedł czas, gdy - jak sądzę - dojrzałam do decyzji o obejrzeniu go i nie mogę się wręcz doczekać słynnej historii Scarlett O'Hary.
tytuł: "Przeminęło z wiatrem"
reżyser: Victor Fleming (i przy nim będę się upierać)
gatunek: melodramat
rok premiery: 1963 w Polsce


http://www.filmweb.pl/Piekny.UmyslO tym filmie słyszałam już sporo razy. Nigdy się jednak nie zgłębiałam nawet w treść filmu, a dowiedziałam się o nim więcej dzięki  książce "Pierwiastek zero" (recenzja). Widząc, że jest to film o naukowcu, wszem wobec postanowiłam go obejrzeć.
tytuł: "Piękny umysł"
reżyser: Ron Howard
gatunek: dramat, biograficzny (tu polecam film "Teoria wszystkiego")
rok premiery: 2002 w Polsce

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza